Jak działa Sorbent ER1?

Sorbent ER-1 wspomaga ekologiczne spalanie w kotle i w kominku. W połączeniu z paleniem współprądowym skutecznie likwiduje smog.

jak działa sorbent ER1

Jak działa Sorbent ER1?

 

Sorbent ER 1 w walce z niską emisją

Smog nie ma szans w starciu z Sorbentem ER1. Nasz produkt działa na tlenki siarki SOx, tlenki azotu NOx a nawet metale ciężkie (w tym rtęć Hg). Ponadto, dzięki odczynowi zasadowemu zobojętnia spaliny.

Sprawdź działanie sorbentu jeszcze dziś: zadzwoń do dystrybutora i zamów 2 kg próbkę sorbentu. Przekonaj się, jak zlikwidować niską emisję bez rezygnacji z węgla! 

Dozowanie Sorbentu ER1

Aby Sorbent ER-1 posiada właściwości elektrostatyczne. Dzięki temu, możesz wymieszać go z dowolnym opałem:

 • węglem,
 • ekogroszkiem,
 • drewnem i peletem.

Sorbent ER1 jest bardzo wydajny. Tylko 2 % Sorbentu ER-1 do masy wagowej opału wystarczy, żeby praktycznie do zera zmniejszyć emisję szkodliwych zanieczyszczeń.

Aby skutecznie pozbyć się smogu wystarczy:

Działanie Sorbentu ER-1

Istotnymi częściami Sorbentów są kompozyty wapnia Ca działające jako reagenty do ograniczenia emisji SO2, oraz utleniacze przekształcające NOx. Najistotniejszy jest jednak techniczny sposób i metoda zastosowania Sorbentu w procesach termicznych.

Dla każdego typu kotła podstawowy składnik Sorbentu stanowi mineralne kruszywo,rozdrobnione na najkorzystniejsze frakcje wymagane w danym procesie redukcji. W przypadku redukcji metali ciężkich, w tym rtęci HG, stosowana jest bardzo drobna granulacja o uziarnieniu 0-200 μm.

Natomiast w przypadku konieczności podwyższania temperatury płynięcia popiołu (maksymalne dopalanie węgla w złożu i wstrzymanie spiekalności) stosuje się uziarnienie 0-1mm. W kążdym przypadku, zawsze jest konieczność dokładnego wymieszania Sorbentu ER1 ze spalanym materiałem, aby powstało homogeniczne paliwo.

Należy dążyć do jak największego ścierania się sorbentu z paliwem. Właściwości elektrostatyczne glinokrzemianu wspomagają dodatkowo homogenizację. Oznacza to, że podstawą skutecznego działania jest:

– dobre wymieszanie,

– zapewnienie niezbędnego czasu kontaktu,

– odpowiednia granulacja.

Istotę główną, czyli dopalanie węgla w popiele lotnym i wstrzymania spiekalności złoża, stanowią efekty reakcji Sorbentu ze związkami tworzącymi sole. Tym sposobem dodatkowo eliminuje się szkodliwe oddziaływanie na ekrany wodne kotła i inne metalowe urządzenia.

Na powyższym zdjęciu pod mikroskopem widać ziarna węgla dobrze pokrytego sorbentem.

Poniżej przedstawiono popiół ze spiekami – po lewej, bez dodania sorbentu, i popiół bez spieków – po dodaniu sorbentu do węgla. Tak działa Sorbent ER-1.

Dotychczasowe prace badawczo-wdrożeniowe dokumentują w pełni możliwości redukcji węgla w popiołach oraz równolegle ograniczenie korozyjności elementów kotła. Ponadto dokumentują redukcję pyłów, a co najważniejsze w odniesieniu do Konkluzji UE z maja 2017 roku w zakresie norm emisyjnych – redukują metale ciężkie w tym rtęć HG.

Jak działa Sorbent ER1? Zobacz wyniki badań naukowych – POBIERZ

Atuty Sorbentu ER-1

 • nie spiekania węgla – Sorbent ER1 podwyższa temperaturę płynięcia popiołu zarówno w piecach zasypowych jak i ślimakowych,
 • oszczędza opał – dzięki zamianie benzopirenów ciężkich na palne benzopireny lekkie następuje lepsza efektywność spalania,
 • likwiduje sadzę – znaczące zmniejszenie, a nawet całkowita eliminacja szkodliwej sadzy w kominie,
 • walczy z niską emisją – zmniejsza emisję szkodliwych zanieczyszczeń.

Wydajność Sorbentu ER-1

Wydajność Sorbentu ER-1 pozwala na dużą oszczędność. Tak w praktyce wygląda dodanie 2% Sorbentu ER1 do opału:

 • 2 kg Sorbentu ER1 na 100 kg opału,
 • 20 kg Sorbentu ER1 na tonę opału.

Sprawdź, jak działa Sorbent ER1 w Twoim piecu. Napisz lub zadzwoń jeszcze dziś:

 

607 315 314
biuro@sorbenter1.pl

0
  0
  Your Cart
  Your cart is emptyReturn to Shop