27 lutego w Pszczynie odbył się test Sorbentu ER1. Zaproszeni goście mogli na żywo zobaczyć, jak po dodaniu Sorbentu ER1 dym z komina zmienia się z czarnego w biały.

Celem testu było pokazanie, jak działa Sorbent ER1 w najgorszych warunkach. Na dogaszające palenisko rzucono węgiel w temperaturze piwnicznej. Takie postępowanie nie jest wskazane, ale jest najczęstsze. W tym momencie dym z komina był czarny i było go bardzo dużo:

czarny dym z komina

czarny dym z komina bez Sorbentu ER1

Następnie bezpośrednio do pieca wrzucono Sorbent ER1. Nasz sorbent dzięki właściwościom katalitycznym znacznie poprawił sytuację. Z wnętrza sorbentu wydziera się kwas humusowy, dzięki czemu następują redukcje szkodliwych substancji.

Dym z komina stał się biały, wręcz przezroczysty, a wraz z tym zmniejszone zostały szkodliwe związki. Tak wyglądał dym po wrzuceniu sorbentu do pieca:

biały dym z komina

biały dym z komina po dorzuceniu Sorbentu ER1

Warto zaznaczyć, że przy prawidłowym paleniu współprądowym (określanym też jako palenie od góry), sytuacja będzie o wiele lepsza.

Sorbent ER1 można stosować do różnych paliw stałych. Zdolności elektrostatyczne powodują, że sorbent osadza się na węglu. Jest to metoda redukcji niskiej emisji bezpośrednio w kotle.

W teście Sorbentu ER1 wzięli udział:

  • Mariusz Dąbrowski – właściciel firmy,
  • Janusz Bauerek – autor technologii Sorbent ER1,
  • Bartosz Młotek – dystrybutor Sorbentu ER1 na powiat wodzisławski i Pszczynę,
  • Kacper Biernacki – prezydent stowarzyszenia Wodzisław 2.0.

 

Gdzie kupić Sorbent ER1?

Sorbent ER1 jest dostępny w składach opału z którymi współpracujemy. Zapraszamy do współpracy składy opału, które chciałyby dołączyć Sorbent ER1 do gamy swoich produktów. Sorbent można także kupić przez nasz sklep internetowy z sorbentem. Wysyłka w ciągu 48h.

 

Zobacz relację VIDEO z testu Sorbentu ER1 w Pszczynie:

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop